encz

Slovníček pojmů

Dutinka

  • jedná se o střed kotouče etiket, na kterém jsou etikety navinuty. Převážně se jedná o průměry 25, 40 a 76 mm. Jejich použití závisí na typu používáné tiskárny.

Durables etikety

  • jedná se o etikety určené pro venkovní aplikace, které musejí odolávat venkovním vlivům jako je déšť, mráz, sluneční záření apod.

Flat head (plochá hlava)

  • jedná se o typ nejčastěji používané tiskové hlavy např. v tiskárnách Intermec, Zebra

Návin

  • jedná se o počet etiket na kotouči (např. 1000 ks etiket). Etikety mohou být OUT (etiketa z vnějšku návinu) nebo IN (etiketa uvnitř návinu)

Ribbon

  • jedná se tenkou fólii, na které je nanesen pigment (barvivo). Nejčastěji používané termíny: ribbon, TTR páska, barvící páska, barvící fólie

Samolepící etikety, TRR pásky, visačky

Sortiment - TTR pásky, samolepící etikety, visačky

Výrobní sortiment společnosti CzechLabels

Etikety bez potisku

Papírové etikety

Papírové etikety vyrábíme v matném, pololesklém a lesklém provedení s různými druhy lepidel (permanentní, snímatelné, teplotně odolné, na zmražené výrobky). Rozměry a náviny etiket vyrábíme dle požadavků zákazníka. Dutinka je použita dle typu tiskárny, na které je prováděn dotisk etiket. Pro dotisk je nutné použít TTR pásku – ve většině případů voskovou (wax popř. wax+)

Thermo etikety

Thermo etikety vyrábíme ve variantě Eco nebo TOP – záleží na době uchování informace. Na rozdíl od papírových etiket není potřeba k dotisku TTR páska, informace jsou zapisovány na thermocitlivou vrstvu etikety. I tomto případně je možné výběrů z několika druhů lepidel.

Plastové etikety

Pro venkovní aplikace, kde nejsou vhodné papírové etikety, vyrábíme odolnější plastové etikety označované jako durables (PE, PVC, PET). Etikety jsou odolné proti venkovním vlivům (déšť, sluneční záření, mráz apod.) a jsou odolnějsí vůči roztržení, otěru. Etikety jsou používány na náročnější aplikace a k jejich potisku je zapotřebí TTR pásek vyšších kvalit (wax/resin, resin)

Speciální etikety

Dle požadavku zákazníků vyrábíme etikety na speciální aplikace jako např. etikety odolné vůči vysokým teplotám nebo bezpečnostní etikety (při pokusu o sejmutí dojde k deformaci etikety).

Etikety dokážeme přispůsobit vaším požadavkům nejen formátem etikety a návinem, ale i např. perforacemi mezi etiketami nebo v etiketě, různými nářezy podložky nebo etikety. Etikety vyrábíme na kotoučích nebo skládané.

Visačky

Kromě výroby samolepících etikety se zabýváme výrobou visaček pro aplikace, kde není potřeba lepit. Visačky lze vyrobit papírové, themo i plastové (např. odolné proti roztržení)

Seznam výseků

Naše společnost pracuje s mnoha typy výseků. Nové výseky jsou průběžně objednávány a nejsou zákazníkům účtovány jako zvláštní položka. Níže naleznete ke stažení aktuální seznam.

Přílohy: Seznam výseků ve formátu pdf

TTR pásky

Společnost CzechLabels se zabývá řezáním TTR pásek, které je nutné použít pro potisk papírových a plastových etiket.

Základní rozdělení TTR pásek

  • voskové (wax)
  • voskovo-pryskyřičné (wax/resin)
  • pryskyřičné (resin)

Společnost CzechLabels vyrábí také ANTISTATICKÉ provedení TTR pásky (wax+).

Námi vyráběné pásky jsou určeny do tiskáren s plochou hlavou (FH).

Pásky vyrábíme na 1" i 1/2" dutinkách v návinech OUT (barvivo je z vnější strany) nebo IN (barvivo je z vnitřní strany).

Poptávky na výše uvedené výrobky posílejte na info@czechlabels.cz

Czechlabels s.r.o., U masokombinátu 699, CZ-29306 Kosmonosy, e-mail: info@czechlabel­s.cz , fax: + 420 326 210 740, tel. : +420 326 210 738, IČO: 47547197, DIČ: CZ47547197 Společnost Czechlabels s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 19936